Harcownik Wielkopolski

Miejsce rozważań instruktorskich

Promocja

Hufiec Jarocin – partner godny zaufania

Takie hasło od prawie dwóch lat staramy się promować w naszym środowisku. Od dłuższego czasu pracujemy nad tym, aby mieszkańcy postrzegali nas jako partnera, a nie jako „tanią siłę roboczą”. Zadanie wcale nie jest takie łatwe, jednak po zorganizowaniu kilku ważnych imprez dla miasta, z ust wiceburmistrza miasta usłyszeliśmy, że jeśli gmina planuje jakąś imprezę, od razu zgłasza się do harcerzy. Jest to wynikiem wieloletniej pracy naszego hufca i naszych harcerzy. W ostatnich latach staliśmy się współorganizatorem i pomysłodawcą patriotycznej majówki, największego w powiecie rajdu rowerowego czy też półmaratonu (w tym roku również klasyfikacja harcerska). Dobrze wykonana praca nie tylko motywuje do dalszych działań, ale i ugruntowuje naszą społeczną pozycję.

Staramy się, aby nasze działania, nie tylko promocyjne, były skierowane do każdego — wewnątrz organizacji, jak i na zewnątrz. Pragniemy pokazać to, czym się zajmujemy, nie tylko podczas ważnych uroczystości czy obozów, ale również w naszej codziennej pracy. Jak wiemy, największą siłą przebicia są media społecznościowe. Oprócz fanpage’a czy strony internetowej mamy m.in. grupę na Facebooku, do której może należeć każdy harcerz czy sympatyk naszego hufca. Są na niej publikowane wszelkie bieżące sprawy hufca. Rodzice mogą dowiedzieć się, co się u nas dzieje na co dzień. Czasami wydaje nam się, że prowadzimy dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. I chyba całkiem nieźle nam to wychodzi.

W swojej pracy staramy się dbać o wartości, na których opiera się nasza organizacja. Duży nacisk kładziemy również na kształcenie. Sami organizujemy kursy oraz dbamy o to, aby nasi harcerze czy instruktorzy ciągle się rozwijali. Wszelkiego rodzaju kursy są dofinansowane z KH, co sprawia, że harcerze chętnie korzystają z różnych form dokształcających. W naszej codziennej pracy staramy się pomagać innych. Czy to przy okazji festynów, czy też białej służby. Po brzegi wypełniony kalendarz daje nam poczucie dobrze spełnionego obowiązku, jak również satysfakcję, że robimy „dobrą robotę”. Służba Bogu, Polsce i drugiemu człowiekowi. Hasło, które może nie jest obecnie popularne, ale doskonale pokazuje, czym się zajmujemy.

Nasz praca jest doceniona nie tylko na Ziemi Jarocińskiej, ale również w województwie wielkopolskim – już drugi rok z rzędu powierzono nam organizację obozu dla Polonii białoruskiej. Po prostu DZIAŁAMY!

Oczywiście jest jeszcze wiele pracy przed nami. Nowe wyzwania, nowe projekty czy codzienna rzeczywistość. Można by pisać i wymieniać, co i jak robimy, ale najlepiej zobaczyć nas w akcji.

Nie od dziś wiadomo (a harcerze wiedzą o tym doskonale), że najważniejsza jest współpraca. I chociaż każdy z nas ma swoje życie prywatne, pracę, rodzinę, to łączy nas „niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać…”
„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.”

hm. Anna Urbańska
Zastępczyni Komendantki Hufca Jarocin

Theme by Anders Norén