Harcownik Wielkopolski

Miejsce rozważań instruktorskich

Dyskusje, Z życia Chorągwi

Zmiana serwera chorągwi

W związku z wieloma problemami jak i chęcią udoskonalenia komunikacji komenda chorągwi podjęła decyzję o zmianie serwera chorągwi. Odbędzie się to w najbliższych dniach, dlatego mogą wystąpić chwilowe braki w dostępie stron www czy poczty. Poniżej znajduje się kilka kroków dla osób obsługujących strony i pocztę na serwerze chorągwi (komunikat 8/2017).

Nowy serwer daje możliwość obsługi poczty przez stronę www. Strony www będą szybsze i mniej awaryjne.  Wszystkie informacje techniczne można w każdej chwili sprawdzić na stronie www.zenbox.pl. Na nowym serwerze bez problemu będzie można uruchomić strony oparte na WordPress czy Joomla. O ewentualnych problemach technicznych będziemy informować na bieżąco.

Przenosinami zajmie się specjalny zespół. Osobą odpowiedzialną za uruchomienie nowego serwera jest Sebastian Stachowiak tel. 661396639. W razie problemów natury informatycznej przygotowany został specjalny formularz kontaktowy https://goo.gl/forms/RP0S3UuyLEgbR4Br2 

WYCIĄG Z KOMUNIKATU 8/2017

  • Prosimy zarchiwizować pocztę, to znaczy, pobrać wiadomości do programu komputerowego (np. Microsoft Outlook, Outlook, Thunderbird, Windows mail itp.) dokładnie w dniu 29.05.2017. Niezastosowanie się do prośby będzie groziło utratą części korespondencji nadanej pomiędzy 29.05.2017, a datą przeniesienia serwera pocztowego.
  • Aby nie utracić żadnej korespondencji, zostanie włączony autoresponder (automatyczna odpowiedź z prośbą o przesłanie ponowne maila). Przerwa w dostępie do poczty potrwa do dnia 31.05.2017. Na prywatne skrzynki Komendantów oraz hufcowe w domenie zhp.pl zostanie wysłany mail z nowymi ustawieniami konfiguracyjnymi poczty w domenie zhp.wlkp.pl.
  • Prosimy ograniczyć (a nawet zmniejszyć do zera) wprowadzanie nowych informacji na strony internetowe umieszczone na serwerze Chorągwi Wielkopolskiej po dniu 24.05.2017. Wszelkie zmiany pomiędzy tym dniem, a przed uaktywnieniem witryny zostaną utracone ze względu na backup (kopię zapasową), który jest przewidziany właśnie na ten dzień. W przypadku wstawienia nowych treści po 24.05.2017 trzeba będzie zmiany wprowadzić ponownie po przeniesieniu witryny na nowy serwer. Strony internetowe zaczną się pojawiać sukcesywnie od 29.05.2017 do 05.06.2017.
  • Prosimy o wyznaczenie osoby do kontaktu z Zespołem IT Chorągwi Wielkopolskiej, wraz z kontaktem do tej osoby (nr tel. i email).

Za utrudnienia w okresie zmiany serwera przepraszam, ale działania te związane są z koniecznością poprawy obsługi i działania poczty i stron w domenie zhp.wlkp.pl

hm. Tomasz Kujaczyński

(fot. Tomasz Kuźma)

Theme by Anders Norén